Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 813 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Witam serdecznie Cię na moim blogu ;) Proszę ! Zostaw po sobie ślad i skomentuj jeden z postów ;)

Zawody i ekwipunek

poniedziałek, 24 stycznia 2011 19:00

Zawody na howrse organizują ośrodki jeździeckie , jednak nie maja z tego żadnych korzyści finansowych, nagrody w postaci equus czerpią zawodnicy. Ty też , możesz wraz ze swoim koniem wybrać się na takie zawody, jednak dopiero w tedy, kiedy twój koń lub kucyk ukończy 3 lata. Przez ten czas, kiedy nie możesz brać w nich udziału , możesz się z nim bawić. Zabawa ma duży wpływ na samopoczucie konia; czas spędzony na zabawie ze źrebakiem czy klaczką, przyniesie korzyści w przyszłej karierze.
Kiedy koń ukończy 2 lata trenuj swojego pupila. Później by doskonalić go by stawał się coraz lepszy i wygrywał jako 1 zawody jeździj z nim na przejażdżki [musi ukończyć 5lat]

Trenowanie Przejażdżki
Wytrzymałość Kłus
Prędkość Galop
Ujeżdżenie Stromy stok
Galop Plaża
Kłus
Skoki

 

bieg przełajowyBieg przełajowy

Bieg przełajowy jest dyscypliną czysto wytrzymałościową. Wymaga zarówno wysokiej wytrzymałości i umiejętności skakania, jak i dużego posłuszeństwa- wszystko to można osiągnąć poprzez długotrwałe ćwiczenia.

Aby zakwalifikować się do biegu przełajowego, koń musi mieć odpowiedni poziom wytrzymałości.

 

 

 

 

Konkursów skokówKonkurs skoków

Niezbędnymi umiejętnościami, jakie musi posiadać koń lub kucyk są, oczywiście, skoki oraz gibkość osiągnięta poprzez ciężkie ćwiczenia. Ponieważ w tego rodzaju zawodach czas również odgrywa ważną rolę, zwierzę musi umieć płynnie przemieszczać się między przeszkodami bez względu na ich rozmieszczenie czy wysokość.

Aby zakwalifikować się do konkursu skoków, koń musi mieć odpowiedni poziom skoków.

 

 

 

ujeżdżanieUjeżdżanie

 

 

 

 

 

 

 

 

wyścig galopem i kłusemWyścig galopem i kłusem

Doskonały galop oraz regularny krok to niezbędne właściwości, które musi posiadać koń, by stać się mistrzem wyścigu galopem.

Wyścig kłusem to ulubiona dyscyplina kłusaków, które muszą doskonalić swoją technikę poprzez rozwijanie umiejętności, by lśnić na torze.

Aby zakwalifikować się do wyścigu, koń musi mieć odpowiedni poziom kłusu lub galopu, zależnie od wyścigu.

 

 

 

 

Aby uczestniczyć w zawodach twój koń bądź kucyk musi mieć odpowiednie wyposażenie. Musisz mu zakupić podkowy, siodło oraz uzdę.

By tego dokonać udaj się do sklepu : Hodowla---->Sklep---->Ekwipunek

Następnie wejdź na stronę swojego konia i ubierz go w zakupione przedmioty !

[Z prawej strony ekwipunek]

Nie musisz tego robić gdy w ośrodku jeździeckim w którym jest zakwaterowany twój koń/kucyk jest zatrudniony kowal i rymarz.

[co dają temat poniżej]

UWAGA: Po osiągnięciu przez ciebie 30-u dni stażu, jeśli twój koń nie wygra zawodów, utraci trochę morale. Nie przejmuj się jednak za mocno, ten spadek można szybko uzupełnić dzięki odrobinie odpoczynku i kilku przekąskom!

Grand Prix

 

Grand Prix to wyjątkowe mistrzostwa, trwające tydzień. Składają się z 5ciu róznych konkurencji, a każda z nich ma miejsce konkretnego dnia.

 • Poniedziałek: Bieg przełajowy
 • Wtorek: Wyścig kłusem
 • Środa: Konkurs skoków
 • Czwartek: Zawody w ujeżdżeniu
 • Piątek: Wyścig galopem

Pojedyncza konkurencja trwa 10 godzin dnia konia i pochłania 99% jego energii. Uczestnik może wystawić do dwóch koni w każdej z konkurencji.

Każdego dnia tworzony jest ranking oraz rozdawane są niezwykłe podarki:

 • Zwycięzca otrzymuje: 3 kupony + 0.5 punktu PG dla konia
 • Miejsca od 2ego do 5ego otrzymują: od 0.4 do 0.1 punktu PG
 • Pierwsza 100 otrzymuje: 2000 Equus
 • Wszyscy uczestniczący otrzymują: 1000 Equus

Na zakończenie 5ciodniowych mistrzostw, w sobotę, wyświetlany jest tygodniowy ranking Grand Prix: tylko najlepszy wynik każdej konkurencji jest brany pod uwagę. Aby być uwzględnionym w rankingu, trzeba wziąć udział we wszystkich 5ciu konkurencjach.

W niedzielę nie ma żadnych wydarzeń, tego dnia konie odpoczywają.

Po tygodniowym rankingu przyznawane są:

 • Dla 10ciu najlepszych nagrody wyświetlane na ich profilu
 • Dla 100 najlepszych dostęp do Fontanny, która zastępuje koryto i potraja ilość odzyskiwanej energii i morale!

Podziel się
oceń
4
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

Budowa forum

niedziela, 23 stycznia 2011 15:25

forum howrse

 • Wydarzenia - w tym dziale forum dowiesz się co nowego dzieje się na Howrse oraz możesz pogadać z innymi hodowcami.

 

 • Rozgrywka - na tym forum możesz zadawać pyatania związane z howrse .

 

 • Ogłoszenia ośrodków jeździeckich - jak sama nazwa wskazuje zamieszczane są tu reklamy ośrodków jeździeckich , ale również oferty pracy .

Podziel się
oceń
4
1

komentarze (8) | dodaj komentarz

FAQ

niedziela, 23 stycznia 2011 14:52

FAQ są to pytania najczęściej zadawane przez hodowców koni na howrse , by uniknąć ciągłego odpowiadania na nie, na forum jest taki temat jednak mało osób go czyta , dlatego skopiowałam treść jego i wkleiłam tutaj ;)

p-pytanie

o-odpowiedź


P: Co to jest UFO? Jak złapać UFO? Jak wypełnić zadanie 11?
- - -
O: UFO to różne przedmioty latające po ekranie twojego komputera, kiedy jesteś w Howrse. Mogą to być przedmioty ze sklepu lub z Czarnego Rynku, pojawiają się losowo i nie ma na nie wpływu, którą stronę aktualnie odwiedzasz. Aby złapać UFO, kliknij na przelatującym przedmiocie. Jeśli przejdziesz na inną stronę zanim złapiesz UFO- ucieknie!

- - -
P: Co to jest lizawka? Jak znaleźć lizawkę? Umieszczam konia w boksie i nie mogę użyć lizawki, dlaczego?
- - -
O: Lizawka to blok soli, pozwalający twojemu koniowi odzyskać trochę energii. Kiedy zaczynasz grę w Howrse, nie masz lizawki na stanie. Musisz ją znaleźć, umieszczając konia w boksie w ciągu dnia, jednak możesz nie znaleźć jej od razu. W takim przypadku, musisz umieszczać konia w boksie, do momentu, kiedy ci się poszczęści. Kiedy znajdziesz lizawkę, wiadomość o tym zostanie wyświetlona w historii dnia konia.

- - -

P: Jak usunąć moje konto? Jak zrestartować moje konto?
- - -
O: Jeśli chcesz usunąć konto, w menu "Profil"- "Moje konto"- "Zmień dane konta" wybierz opcję "Skasuj moją grę". Jeśli chcesz zrestartować konto, w menu "Profil"- "Moje konto"- "Zmień dane konta" wybierz opcję "Rozpocznij od nowa".

- - -

P: Jak dodać kogoś do znajomych?
----
O: Panel na górze strony > Znajomi > Dodaj znajomego > Wpisz nick > Szukaj > Dodaj znajomego > czekasz na akceptację znajomości > i gotowe

----
P: Jak zarezerwować swojego ogiera dla swojej klaczy ?
----
O: Oferując krycie ogierem masz dwie opcje: prywatne lub publiczne. Wybierz prywatne a nastepnie wpisz swój nick i wybierz swoją kalcz która się wyświetli (o ile ma odpowiedni wiek i od poprzedniej ciaży u niej mineło 10 miesiecy). Nastepnie w boksie swojej kalczy zaakceptuj krycie. Nic nie zapłacisz, lecz cene musisz jednak podać.

----
P: źrebie jutro sie urodzi co mam robić ? jak wezwać wetereynarza ?
----
O: Kiedy Twoja klacz będzie rodzić, gdy wejdziesz na jej stronę wyświetli się okno z napisem "Poślij po weterynarza" trzeba w niego kliknąć. Zatwierdzisz i samo się wszystko zrobi. Musisz mieć tylko 500 eq. na zaplate za porod. W przeciwnym wypadku stracisz zrebie i 1 punkt karmy.

----
P: Zawody w moim OJ sie nie odbywają
----
O: Jesli Twoje konie maja nizsze umiejetnosci niz te ustawione w wymogach zawodow, to konie nie "zobacza" zawodow. Po zakonczeniu zawodow nastepuje 24 godziny przerwy przed nastepna edycja. W tym okresie rowniez Twoj kon nie zobaczy zawodow.

Moze byc tak, ze Twoje zawody wogole nie wyswietlaja sie posrod odbywajacych sie, poniewaz widac jedynie jakies 20 pierwszych zawodow. Czyli jesli Twoje zawody maja np. wymog 80% trudnosci i oferuja 100eq w puli nagrod a istnieje rowniez 20 innych zawodow, ktore oferuja pule nagrod powyzej 100eq przy trudnosci 80%, to te zawody sie wyswietla, a Twoje juz nie. Trzeba pokombinowac z rozna trudnoscia, az zawody stana sie widoczne. Czasem latwiej jest zaznaczyc, ze zawody sa tylko dla rasy koni, ktore posiadasz, a nie dla wszystkich ras. Byc moze dla twojej rasy bedzie mniejszy wybor zawodow i stana sie widoczne.

----
P: Jak zrobić USG mojej klaczy?
----
O: Żeby zrobić USG klaczy musi ona być w 8 miesiącu ciąży,a Ty musisz posiadać 50 Equus. Trzeba wtedy wejść na jej stronę,a w prawym dolnym rogu wyświetla się ikona z napisem USG trzeba w niego kliknąć.

----
P: "1 osiągnięcie" - co to znaczy?
----
O: To znaczy, ze kon za wykonanie jednej z figur dresazu dostal maksymalne noty, wiec wlasciciel konia oprocz normalnej czesci wygranej z wyscigu (zalezy od zajetego miejsca), dostaje tez ekstra wyplate. Nie wiem ile to ekstra wynosi. Trzeba by obliczyc. Wedlug danych z angielskiego Howrse wyplata za zawody w dresazu jest nastepujaca:
1-sze miejsce30%
2-gie miejsce 25%
3-cie miejsce 20%
4-te miejsce 15%
5-te miejsce 10%
Nie wiem czy te same procenty stosuje sie w zawodach na polskiej wersji.

----
P: Do ilu lat żyją konie w tej grze ?
----
O: Konie z kamieniem Filozoficznym są nieśmiertelne, inne umierają w wieku 31-32 lat (jeżeli po 25 roku życia nie są bardzo eksploatowane). Najdłużej koń może żyć do 35 lat, jeśli ma dobrą opiekę

----
P: Jak zdjąć siodło
----
O: Siodło kupione w sklepie i nalozone na konia można zamienić na siodlo SB, które jest dostępne w ośrodkach posiadających rymarza. Gdy koniowi konczy sie zakwaterowanie w OJ, pozostaje bez siodla.

----
P: Jak pogłaskać konia w schronisku? Czy można adoptować konia ze schroniska?
----
O: Wejsc w zakladke: handel > schronisko. Trzeba miec co najmniej 10 dni stazu. Koni ze schroniska nie można adoptować, odkupić ani przygarnąć.

----
P: Jak mam znaleźć pracę?
----
O: Jesli nie ma ofert w: profil > moja praca, to trzeba przejrzec oferty pracy na forum "Ogloszenia osrodkow jezdzieckich" lub samemu alozyc tam watek. Mozna tez kontaktowac sie z dyrektorami OJ przez W.P.

----
P: Czy mogę zwolnić się z pracy?
----
O: Nie, jeśli zostaniesz zatrudniony/a musisz czekać do końca umowy.

----
P: Jak się tworzy nawóz z końskiego łajna??
----
O: Kupujesz najpierw łajno. Na jeden kilogram nawozu potrzebujesz 25 sztuk łajna. Potem w OJ jeździeckim w zakladce "łąki" jest napis"zrób nawóz z końskiego łajna". Dziennie możesz kupić tylko 1000 jednostek łajna.

----
P: Czy mozna przywrócić samouczka ?
----
O: Niestety, nie. Mozna albo dalej grac samemu albo zrestartowac gre. Profil > moje konto > zmien dane konta > rozpocznij od nowa. Rozpoczniesz od nowa i zatrzymasz tylko nick. Mozna tez skasowac gre i zaczac wszystko od poczatku, lacznie z nowym nickiem.

----
P: Jak zapisać swojego konia na zawody ?
----
O: Żeby zapisać konia na zawody ,to wchodzisz w stronę konia, a tam w zakładce 'zawody' masz pokazane różne dyscypliny. Klikasz w tą ,która pasuje ci najbardziej , a wtedy pokazuje ci się lista zawodów ,na które możesz zapisać konia.

----
P: M am tylko 1 punkt dorastania... skąd moge wziąść ich więcej ?
----
O: W sklepie możes kupić 5 dziennie. Możesz także znaleźć je w rogu obfitości, kupić 10 za jeden kupon albo znaleźc i złapać w UFO.

----
P: Jak zdobyć więcej pieniędzy ?
----
O: Sprzedając w sklepie niepotrzebne przedmioty, wysyłając konie na zawody, oferując pokrycia, sprzedając konie, kupując kupon, który możesz wymienić na equus, gdy znajdziesz sobie pracę, czasem w Rogu obfitosci. Mozesz również wysłać swojego konia na lekcje, głaskanie koni w schronisku i czasem za różne dokonania. Jeśli uda Ci się rozwinąć hodowlę, to dojdą do tego przychody z handlu źrebakami.

----
P: Gdzie jest notatnik?
----
O: Trzeba wejść w Moja prywatna poczta,po środku strony wyświetla się pasek z napisami:Odebrane,Wysłane,Moja czarna lista,Mój notatnik,trzeba kliknąć w ostatni napis.

----
P: Czy pieniądze z zawodów organizowanych przez ośrodek jeździecki są doliczane do funduszy ośrodka?
----
O: Nie. OJ nie zarabia zadnych pieniedzy na organizowanych zawodach. Zawody dodaja OJ jedynie prestizu. Wyswietlajaca sie przy zawodach kwota puli nagrod rosnie wraz ze stopniem trudnosci zawodow oraz zdolnosciami zapisywanych koni ale jest ona rozdzielana pomiedzy uczestnikow zawodow. Osrodek nic z tego nie dostaje.

----
P: Jak komuś przesłać konia ?
----
O: Nie da się przesłać komuś konia. Można go sprzedać, np. na prywatnych sprzedażach (dostępne dla graczy, którzy mają 3 punkty Karmy i dwa konie, lub którzy kupili Klucz Biznesowy). Rezerwowanie aukcji są zakazane na Howrse.

----
P:Jak komuś przesłać pieniądze ?
----
O: Nie da się komuś przesłać pieniędzy. Można przyjaćod kogoś pokrycie jego ogierem za maksymalna stawke. Można też odkupić od kogos konia za maksymalna stawke. Mozna rowniez sprzedac przedmioty, ktore inny gracz kupi i nam przesle.

----
P: Jak otrzymać konia ze skrzydłami (pegaza)?
----
O: Pegaza otrzymuje się po użyciu Krwi Meduzy. Klacz pegaz pokryta ogierem pegazem urodzi normalnego źrebaka (bez skrzydeł).

----
P: Jak założyć swój ośrodek jeździecki ?
----
O: Musisz mieć 20 dni stażu i wejsć w kategorie ośrodek jeździecki z naszego panelu lub posiadac lub klucz biznesowy który można kupić na Czarnym Rynku za 2 kupony.

----
P: Jak zapisac konia do osrodka ?
----
O: Odpowiedz jest w dziale pomoc > poradnik hodowcy > zadbaj o swego konia > kwaterowanie konia.

----
P: Moj kon ma niska energie i morale. Co zrobic aby je podniesc ?
----
O: energii dodają w %:
- łąka 1,5 godz. w lecie przy żyznych pastwiskach: 3,2
- lizawka: 2
- woda: 2
- odpowiednia ilość pożywienia gdy koń ma powyżej 80%: 10-14
- głaskanie gdy koń ma 0-4% energii: 10-12 (im ma więcej tym głaskanie mniej daje)
- rzepa: 10
- 3 godziny w boksie: 1,2 (ale to tez zależy ile koń ma energii, im więcej tym więcej boks dodaje).

Morale: głaskanie 3%, lekcje 3%, jabłko 3%, krycie 5%, woda 1%, sól 2%,

-----
P: Czy jeżeli ktoś z mojej rodziny (np. siostra ,brat ) gra na howrse ,to oznacza ,że to jest Multikonto?
-----
O: Nie ,jeżeli gra samodzielnie na wlasnym koncie, to nie jest to Multikonto.

-----
P: Jak moge zdobyc wiecej punktow karmy ?
-----
O: Zajrzyj do zakladki: profil > moje konto > moja karma.

-----
P: Co to jest sekretna strona ?, Gdzie jest ta sekretna strona ?
-----
O: To strona, do ktorej link jest na profilu Ow oraz moderatorów i trzeba na niego kliknac gdy dojdzie sie do dokonania 45.

-----
P: Od czego zależy rasa źrebaka?
-----
O: Rasa źrebaka dziedziczona jest zazwyczaj po ojcu. Ale są też wyjątki. Gdy ojciec jest już mieszanką jakiś ras, to rasa źrebaka dziedziczona jest po matce. Jest jeszcze jedna sytuacja: ojciec i matka są mieszani, w tedy źrebak dziedziczy rasę po dziadku tzn. ojcu ojca.

-----
P: Czy da się usunąć Ośrodek Jeździecki?
-----
O: Tak, wystarczy wejść do Biura swojego ośrodka. Jest tam opcja usunięcia.

-----
P: Moja klacz jest w ciąży, ale nie mam wystarczająco dużo funduszy, co zrobić?
-----
O: Jeśli nie masz wystarczająco dużo Equus nie wchodź na stronę klaczy do póki nie uzbierasz odpowiedniej ich ilości. Powiększyć swoje fundusze możesz: wysyłając konie na zawody, sprzedając do sklepu łajno i inne niepotrzebne rzeczy, doładowując konto kuponami.

---
P: Czy dostanę kupon jak wyśle 30 letniego konia do nieba?
---
O: Wysłanie konia powyżej 30-go roku życia do Nieba nie będzie gwarantowało otrzymania Kuponu za każdym razem:
- gracz otrzyma Kupon, jeśli w ciągu 30 dni, wysłał 10 lub mniej 30-letnich koni do Nieba
- gracz otrzyma Kupon raz na trzy razy i prezent dwa na trzy raz, jeśli wysłał w ciągu 30 dni ponad 10 i mniej niż 30 koni do Nieba
- gracz nie otrzyma nic, jeśli wysłał do Nieba ponad 30 koni w ciągu ostatnich 30-u dni


Podziel się
oceń
3
1

komentarze (10) | dodaj komentarz

Mój ośrodek jeździecki

sobota, 22 stycznia 2011 21:37

 konie howrse

Dnia 8 stycznia założyłam ośrodek jeździecki ♥♥♥ Koński Raj ♥♥♥ do którego was serdecznie zapraszam, jeżeli nie będzie miejsc , to tylko napiszcie to zaraz dokupie boksy .

Dyrektor: angelika15081
Miejsce w rankingu prestiżu: 3424y
zawody howrseZawody które organizuję :

 • wyścig galopem
 • bieg przełajowy
 • konkurs skoków
 • zawody w ujeżdżaniu

boksy howrseLiczba miejsc: 19(z których 0 jest dostępnych)


  ilość łąk - 8 akr

Stawka dzienna: 25

Cena lekcji: 17

Liczba marchewek: 1392

Plony:


  
 

 

 

 

 

 

 

 

23.01.11 wyrosną pierwsze marchewki 458marchewki

24.01.11 kolejne marchewki  502 marchewki

25.01.11 i kolejne marchewki 458 marchewek

 

Ekwipunek

Ośrodek jeździecki oferuje właścicielom zakwaterowanych koni ekwipunek z następującymi bonusami:

 

Podkowy MF

 • wytrzymałość: +1
 • prędkość: +1

Zwierzątka

  Królik: 1

 

 

 

 

Poszukuję do pracy:

stajenny  zatrudniony

instruktor jazdy  zatrudniony

kowal  zatrudniony

rymarz (na tydzień , stawka dzienna 100 equus) wiem że za mała cena , ale zbieram na królika

 


Zakwaterowane
konie
Hodowca
Izabela julka5500
Tast Roxy10
Mustang Malpa1234
Mustang martynka1041
Bursztyn martynka1041
GAMBIT tofisia5
monia julianna44
Iza ^_Iza_^
tawerna tofisia5
Misty Nazgul
FRANEK METAL1
Mikuś;-) p90trle
Promyk angelika15081
jessica juki6974
Dżeskia 1234asiam9
Misio ;* misqqa
Historia Kara16
piotrek daniel9999
Eliza $$$Nikola$$$

Podziel się
oceń
1
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Praca

sobota, 22 stycznia 2011 20:43

By mieć stały przychód pensji musisz znaleźć sobie pracę, by to zrobić kliknij na zakładkę Profil i moja praca. Pracę dają ośrodki jeździeckie które sam możesz założyć mając 20dni stażu.

Na howrse do wyboru masz cztery stanowiska:

 

howrseStajenni opiekują się końmi

wynagrodzenie od 40 equus do 70 equus

przeciętne wynagrodzenie  to 51 equus

na tym stanowisku  może pracować każdy

 

 

 

 

Instruktorzy jazdhowrsey udzielają lekcji

wynagrodzenie od 50 equus do 80 equus

Przeciętne wynagrodzenie na tym stanowisku to 61 equus

Na tym stanowisku może pracować osoba która ma co najmniej 20 dni stażu w grze

 

 

 

howrseKowal wzbogaca ekwipunek o podkowy MF

Wynagrodzenie od 70 equus do 100 equs

Przeciętne wynagrodzenie to 83 equus

Na tym stanowisku może pracować osoba ze stażem co najmniej 40 dni stażu

 

 

 

howrseRymarz dostarcza siodło i uzdę SB

Wynagrodzenie od 100 equus do 160 equus

Przeciętne wynagrodzenie to 155 equus

Aby być na tym stanowisku trzeba mieć co najmniej 100dni stażu

 

 

 

Aby zmienić pracę, musisz poczekać, aż skończy się twój obecny kontrakt. Kiedy to nastąpi, możesz zmienić pracę poprzez użycie odpowiedniego przycisku na stronie "Moja Praca" zakładając, że posiadasz odpowiedni staż.

Właściciel ośrodka jeździeckiego może stworzyć ofertę zarezerwowaną dla ciebie. Może również zaoferować przedłużenie obecnej umowy. Tak więc, do ciebie należy decyzja, czy się zgodzisz, czy odrzucisz ofertę.

 


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Zarabianie pieniędzy

sobota, 22 stycznia 2011 19:22

Pieniądze można zarabiać poprzez:

 • Lekcje: Twój koń zarabia pewną kwotę, której wysokość zależy od danego ośrodka jeździeckiego
 • Pracę w ośrodku jeździeckim: Otrzymujesz wynagrodzenie każdego dnia, zakładając, że poprzedniego dnia udało ci się połączyć z grą i zająć co najmniej jednym koniem.
 • Zawody, w których uczestniczą twoje konie
 • Oferty pokrycia, jeśli posiadasz ogiery
 • Sprzedaż konia na aukcji, w prywatnej sprzedaży lub do Schroniska
 • Sprzedaż łajna produkowanego przez twoje konie
 • Sprzedaż przedmiotów, z twoich zapasów, dla Pani Hubert ze Sklepu dla hodowców.
 • Zasilenie konta poprzez kupno Kuponu: w ten sposób możesz otrzymać (100 + staż) pomnożone przez 5, gdzie maksymalna otrzymana kwota to 1500 na kupon

Podziel się
oceń
2
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Pory roku

sobota, 22 stycznia 2011 19:15

W Howrse każda pora roku trwa tydzień. Wiosna tu zaczyna się 15 dnia miesiąca , lato 22 i trwa aż do  końca miesiąca , jesień zaś rozpoczyna sie pierwszego dnia miesiąca , no a zima 8 dnia . I kolejny cykl od nowa tak samo. Informacja o pogodzie jest dostępna w prawym górnym rogu każdej strony.

Temperatura w grze zależy od pory roku, podobnie jest z ilością trawy na łące. Trawa na nawożonych łąkach rośnie obficie wiosną i latem, a rzadko zimą.


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Czas na howrse

sobota, 22 stycznia 2011 19:04

Czas w grze nie jest odpowiednikiem naszego zegara. By zobaczyć godzinę musisz wejść na stronę swojego konia i z lewej strony znajduje się godzina. Dzień konia zaczyna się o 8 rano, kiedy się on budzi, a kończy o 24. Jednak pamiętaj! Konia należy położyć spać przed północą a najlepiej przed 22 (jego czasu) lub o 22 w przeciwnym razie , następnego dnia koń będzie źle się czuł.

Z początku kiedy grasz na howrse twój koń jest młody i nie kładziesz go spać, ta opcja jest wyłączona ,gdyż źrebak śpi w tedy ze swoją matką jednak gdy ma już 6 miesięcy musisz zarejestrować go w ośrodku jeździeckim dzięki któremu twój koń będzie miał dwie możliwości gdzie spać , jednak to nie ty decydujesz o tym gdzie kładziesz spać konia na łące czy w boksie lecz pogoda . (Prawy górny róg strony) Gdy jest poniżej 10 stopni celcjusza kładziesz spać go w boksie a gdy powyżej 10 stopni na łące.

Każdego dnia koń staje się starszy o dwa miesiące , jednak nie musisz czekać do następnego dnia by postarzyć konia (zacząć nowy dzień) możesz użyć punktów dorastania czyli opcji Postarz. Jednak zanim to zrobisz sprawdź czy położyłeś swojego konia spać.

Po 25tych urodzinach, twój koń jest już staruszkiem: jego zdrowie oraz umiejętności maleją. Jeśli dobrze się nim zaopiekujesz, może dożyć maksymalnie 35u lat. Jeśli zaś użyjesz Kamienia Filozoficznego, twój koń stanie się nieśmiertelny, a jego umiejętności nigdy się nie zmniejszą.

 

Kolejność rzeczy jakie może robić twój koń:

6 miesięcy: wyjście na łąkę
6 miesięcy: przeniesienie do boksu
8 miesięcy: pierwsze zabawy
1 rok 8 miesięcy: pierwsze przejażdżki
2 lata: rozpoczęcie treningów
2 lata: pierwsze lekcje
2 i pół roku: dojrzałość płciowa
3 lata: zaprzęganie
3 lata: osiągnięcie pełnego rozmiaru
3 lata: pierwsze zawody

5 lat: Przejażdżki po plaży


Podziel się
oceń
4
2

komentarze (7) | dodaj komentarz

czwartek, 19 października 2017

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Horoskop

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Archiwum

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Odwiedziny: 9068
GRY Moje konie na howrse

koń czystej krwi arabskiej

Maja


Reene


Promyk


Koń achał-tekiński

Błyskawica


Kuc Connemara

Diana


Kaszmir


Tamilia


Wendy


Karino

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl